Javelin Minerals Limited (ASX:JAV)
0.0860
-0.0070 (-7.53%)
May 14, 2026, 3:55 PM AEST
Javelin Minerals Revenue
Javelin Minerals had revenue of 10.00K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, down -66.68% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Javelin Minerals had annual revenue of 40.01K.
Revenue (ttm)
10.00K
Revenue Growth
-66.68%
P/S Ratio
2,313.85
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
23.14M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 40.01K | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Group 6 Metals | 38.97M |
| Tasman Resources | 21.13M |
| Legend Mining | 524.83K |
| Horseshoe Metals | 250.12K |
| Accent Resources NL | 11.00K |
| Dalaroo Metals | 7.46K |
| GreenTech Metals | 2.02K |
| Orpheus Uranium | -130.13K |