Legacy Minerals Holdings Limited (ASX:LGM)
0.1750
-0.0150 (-7.89%)
Apr 2, 2026, 3:58 PM AEST
Legacy Minerals Holdings Revenue
Legacy Minerals Holdings had revenue of 71.65K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -52.92%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 71.65K, down -82.74% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Legacy Minerals Holdings had annual revenue of 50.37K, down -90.25%.
Revenue (ttm)
71.65K
Revenue Growth
-82.74%
P/S Ratio
488.76
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
35.02M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 50.37K | -466.47K | -90.25% |
| Jun 30, 2024 | 516.83K | 454.54K | 729.72% |
| Jun 30, 2023 | 62.29K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Richmond Vanadium Technology | 374.79K |
| Castile Resources | 239.96K |
| Volt Resources | 92.99K |
| Power Minerals | 23.04K |
| Patagonia Lithium | 13.44K |
| Firebird Metals | 11.54K |
| BMG Resources | 7.13K |
| Anax Metals | -74.49K |