Legacy Minerals Holdings Limited (ASX:LGM)
0.1370
+0.0020 (1.48%)
May 14, 2026, 3:52 PM AEST
Legacy Minerals Holdings Revenue
Legacy Minerals Holdings had revenue of 71.65K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -52.92%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 71.65K, down -82.74% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Legacy Minerals Holdings had annual revenue of 50.37K, down -90.25%.
Revenue (ttm)
71.65K
Revenue Growth
-82.74%
P/S Ratio
384.03
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
27.52M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 50.37K | -466.47K | -90.25% |
| Jun 30, 2024 | 516.83K | 454.54K | 729.72% |
| Jun 30, 2023 | 62.29K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Galileo Mining | 930.68K |
| Alliance Nickel | 426.23K |
| Yugo Metals | 372.84K |
| Volt Resources | 92.99K |
| Auris Minerals | 44.00K |
| EV Resources | 15.17K |
| Impact Minerals | -505.04K |
| DGR Global | -19.99M |