Metal Hawk Limited (ASX:MHK)
0.0750
0.00 (0.00%)
May 14, 2026, 1:35 PM AEST
Metal Hawk Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
9.25M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 46.07K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| iTech Minerals | 1.90M |
| Olympio Metals | 495.96K |
| Golden Deeps | 123.23K |
| Verity Resources | 31.02K |
| NGX Limited | 26.80K |
| International Graphite | 8.70K |
| Eminence Minerals | 4.20K |
| TalonX Resources | 150.00 |