Meeka Metals Limited (ASX:MEK)
0.1200
-0.0100 (-7.69%)
May 18, 2026, 3:39 PM AEST
Meeka Metals Revenue
Meeka Metals had revenue of 65.17M AUD in the half year ending December 31, 2025. This brings the company's revenue in the last twelve months to 65.50M. In the fiscal year ending June 30, 2025, Meeka Metals had annual revenue of 329.26K.
Revenue (ttm)
65.50M
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
5.85
Revenue / Employee
600.89K
Employees
n/a
Market Cap
382.97M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 329.26K | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 200.00K | 170.00K | 566.67% |
| Jun 30, 2022 | 30.00K | 10.00K | 50.00% |
| Jun 30, 2021 | 20.00K | 10.00K | 100.00% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Tribune Resources | 166.10M |
| Beacon Minerals | 134.03M |
| Brightstar Resources | 70.07M |
| Polymetals Resources | 39.64M |
| Andean Silver | 948.49K |
| Toubani Resources | 775.24K |
| Gorilla Gold Mines | 413.79K |
| Ausgold | 224.83K |
Meeka Metals News
- 10 months ago - Meeka Metals Transcript: Noosa Mining Investor Conference - Transcripts