Metal Hawk Limited (ASX:MHK)
0.0850
-0.0005 (-0.58%)
Apr 2, 2026, 3:15 PM AEST
Metal Hawk Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
10.55M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 46.07K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Strategic Energy Resources | 336.09K |
| Stavely Minerals | 110.72K |
| Vanadium Resources | 55.99K |
| Invert Graphite | 29.57K |
| Reward Minerals | 28.25K |
| BOA Resources | 21.84K |
| New Age Exploration | 17.34K |
| TalonX Resources | 150.00 |