Minbos Resources Limited (ASX:MNB)
0.0250
0.00 (0.00%)
May 12, 2026, 3:28 PM AEST
Minbos Resources Revenue
In the year 2025, Minbos Resources had annual revenue of 214.57K AUD with 185.18% growth. Minbos Resources had revenue of 107.88K in the half year ending December 31, 2025.
Revenue
214.57K
Revenue Growth
+185.18%
P/S Ratio
135.37
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
29.05M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 214.57K | 139.33K | 185.18% |
| Dec 31, 2024 | 75.24K | 75.24K | 1,504,740.00% |
| Dec 31, 2023 | 5.00 | -95.68K | -99.99% |
| Dec 31, 2022 | 95.68K | 95.66K | 478,300.00% |
| Jun 30, 2022 | 20.00 | -2.08K | -99.05% |
| Jun 30, 2021 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| BHP Group | 80.94B |
| Fortescue | 24.50B |
| Northern Star Resources | 6.96B |
| Evolution Mining | 5.11B |
| Yugo Metals | 372.84K |
| Hammer Metals | 264.42K |
| Legacy Minerals Holdings | 71.65K |
| Auris Minerals | 44.00K |