Mont Royal Resources Limited (ASX:MRZ)
0.1500
-0.0100 (-6.25%)
Apr 2, 2026, 2:54 PM AEST
Mont Royal Resources Revenue
Mont Royal Resources had revenue of 13.52K AUD in the quarter ending January 31, 2026, a decrease of -80.73%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 36.70K, down -98.17% year-over-year. In the fiscal year ending October 31, 2025, Mont Royal Resources had annual revenue of 93.33K, down -95.17%.
Revenue (ttm)
36.70K
Revenue Growth
-98.17%
P/S Ratio
786.84
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
28.87M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Oct 31, 2025 | 93.33K | -1.84M | -95.17% |
| Oct 31, 2024 | 1.93M | - | - |
| Oct 31, 2023 | - | - | - |
| Oct 31, 2022 | - | - | - |
| Oct 31, 2021 | - | - | - |
| Oct 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Oct 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Oct 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Oct 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Oct 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Everest Metals Corporation | 879.86K |
| Richmond Vanadium Technology | 374.79K |
| Castile Resources | 239.96K |
| Volt Resources | 92.99K |
| Agrimin | 18.66K |
| BMG Resources | 7.13K |
| Black Rock Mining | 4.30K |
| Avenira | -9.71K |