Avenira Limited (ASX:AEV)
0.0080
-0.0005 (-5.88%)
May 14, 2026, 3:46 PM AEST
Avenira Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
34.07M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 5.79K | 2.64K | 83.65% |
| Jun 30, 2022 | 3.16K | -7.79K | -71.16% |
| Jun 30, 2021 | 10.94K | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| King River Resources | 18.63M |
| Liberty Metals | 415.35K |
| Richmond Vanadium Technology | 374.79K |
| S2 Resources | 137.19K |
| Kali Metals | 116.73K |
| Fortuna Metals | 71.19K |
| Heavy Minerals | 40.65K |
| Lefroy Exploration | -17.00K |