NICO Resources Limited (ASX:NC1)
0.1800
0.00 (0.00%)
Apr 2, 2026, 3:00 PM AEST
NICO Resources Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
24.62M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 5.94K | 2.20K | 58.83% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2005 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2004 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2003 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Liberty Metals | 415.35K |
| Horseshoe Metals | 111.91K |
| Fortuna Metals | 71.19K |
| EV Resources | 15.17K |
| Accent Resources NL | 11.00K |
| Nimy Resources | -2.50K |
| Critical Resources | -212.36K |