Oakajee Corporation Limited (ASX:OKJ)
0.0560
0.00 (0.00%)
Mar 30, 2026, 1:57 PM AEST
Oakajee Corporation Revenue
Oakajee Corporation had revenue of 2.49K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -88.92%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 8.25K, down -67.72% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Oakajee Corporation had annual revenue of 16.02K, down -57.61%.
Revenue (ttm)
8.25K
Revenue Growth
-67.72%
P/S Ratio
620.42
Revenue / Employee
8.25K
Employees
1
Market Cap
5.12M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 16.02K | -21.77K | -57.61% |
| Jun 30, 2024 | 37.79K | 9.33K | 32.80% |
| Jun 30, 2023 | 28.45K | 26.83K | 1,654.25% |
| Jun 30, 2022 | 1.62K | -2.36K | -59.25% |
| Jun 30, 2021 | 3.98K | -109.85K | -96.50% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Cullen Resources | 1.66M |
| Orbminco | 139.75K |
| Helix Resources | 35.95K |
| Pinnacle Minerals | 24.42K |
| Rokeby Resources | 11.37K |
| Miramar Resources | 649.00 |
| Barys Resources | -8.15K |
| Parabellum Resources | -12.04K |