Star Minerals Limited (ASX:SMS)
0.0470
+0.0040 (9.30%)
May 27, 2026, 1:31 PM AEST
Star Minerals Revenue
Star Minerals had revenue of 11.02K AUD in the half year ending December 31, 2025, with 122,366.67% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 12.47K, up 231.65% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Star Minerals had annual revenue of 5.22K.
Revenue (ttm)
12.47K
Revenue Growth
+231.65%
P/S Ratio
938.89
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
11.71M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 5.22K | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 202.34K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Magmatic Resources | 486.25K |
| Flynn Gold | 377.56K |
| Nagambie Resources | 268.54K |
| Resources & Energy Group | 153.44K |
| Tyranna Resources | 86.85K |
| Kalgoorlie Gold Mining | 76.10K |
| Castle Minerals | 14.21K |
| Aureka | 8.63K |