Tambourah Metals Limited (ASX:TMB)
0.0310
-0.0010 (-3.13%)
May 27, 2026, 2:43 PM AEST
Tambourah Metals Revenue
Tambourah Metals had revenue of 59.41K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -41.97%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 328.03K, up 23.67% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Tambourah Metals had annual revenue of 482.03K with 212.55% growth.
Revenue (ttm)
328.03K
Revenue Growth
+23.67%
P/S Ratio
23.79
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
7.80M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 482.03K | 327.81K | 212.55% |
| Jun 30, 2024 | 154.22K | -12.10K | -7.27% |
| Jun 30, 2023 | 166.32K | 162.47K | 4,221.20% |
| Jun 30, 2022 | 3.85K | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Aruma Resources | 902.83K |
| Iceni Gold | 504.64K |
| Krakatoa Resources | 277.31K |
| Auravelle Metals | 24.23K |
| Regener8 Resources NL | 22.80K |
| Catalina Resources | 6.00K |
| Desert Minerals | 441.00 |
| Far Northern Resources | -1.07K |