Tyranna Resources Limited (ASX:TYX)
0.0030
-0.0010 (-25.00%)
May 27, 2026, 8:24 AM AEST
Tyranna Resources Revenue
Tyranna Resources had revenue of 25.14K AUD in the half year ending December 31, 2025, with 43.98% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 86.85K, up 8.51% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Tyranna Resources had annual revenue of 98.20K with 60.96% growth.
Revenue (ttm)
86.85K
Revenue Growth
+8.51%
P/S Ratio
140.99
Revenue / Employee
6.20K
Employees
14
Market Cap
12.25M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 98.20K | 37.19K | 60.96% |
| Jun 30, 2024 | 61.01K | 46.54K | 321.72% |
| Jun 30, 2023 | 14.47K | -113.16K | -88.66% |
| Jun 30, 2022 | 127.63K | 9.89K | 8.40% |
| Jun 30, 2021 | 117.74K | 45.34K | 62.63% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Flynn Gold | 377.56K |
| Nagambie Resources | 268.54K |
| Kalgoorlie Gold Mining | 76.10K |
| Castle Minerals | 14.21K |
| Star Minerals | 12.47K |
| Metal Bank | 4.62K |
| Right Resources | 2.87K |
| Manhattan Gold Corporation | -3.84K |