Stellar Resources Limited (ASX:SRZ)
0.0370
+0.0015 (4.23%)
May 27, 2026, 4:11 PM AEST
Stellar Resources Revenue
Stellar Resources had revenue of 30.25K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -56.79%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 30.25K.
Revenue (ttm)
30.25K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
4,148.41
Revenue / Employee
2.75K
Employees
11
Market Cap
125.49M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | 70.00K | 15.00K | 27.27% |
| Jun 30, 2023 | 55.00K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Ardea Resources | 3.98M |
| Great Boulder Resources | 114.77K |
| Resolution Minerals | 95.21K |
| Quantum Graphite | 57.22K |
| Marmota | 32.61K |
| DevEx Resources | -72.45K |
| Cygnus Metals | -558.54K |
Stellar Resources News
- 23 days ago - Stellar Resources Slides: Investor presentation - Filings
- 6 weeks ago - Stellar Resources Earnings release: Q3 2026 - Filings
- 2 months ago - Stellar Resources Quarterly report: H1 2026 - Filings
- 7 months ago - Stellar Resources Slides: Company Presentation - Filings
- 7 months ago - Stellar Resources Quarterly report: Q1 2026 - Filings
- 8 months ago - Stellar Resources Annual report: H2 2025 - Filings
- 11 months ago - Stellar Resources Quarterly report: Q4 2025 - Filings