Tanami Gold NL (ASX:TAM)
0.0630
+0.0010 (1.61%)
May 25, 2026, 3:16 PM AEST
Tanami Gold NL Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
107
Market Cap
74.03M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Kingston Resources | 68.92M |
| Auric Mining | 20.28M |
| Matsa Resources | 11.73M |
| Yandal Resources | 3.92M |
| AuMEGA Metals | 3.72M |
| Brazilian Critical Minerals | 80.69K |
| Sentinel Metals | 30.13K |
| Patronus Resources | -250.21K |
Tanami Gold NL News
- 19 days ago - Northern Territory explorer Tanami Gold launches $70.5m rights issue - The Australian Financial Review