Terrain Minerals Limited (ASX:TMX)
0.0040
0.00 (0.00%)
May 27, 2026, 3:37 PM AEST
Terrain Minerals Revenue
Terrain Minerals had revenue of 1.22K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -62.01%. This brings the company's revenue in the last twelve months to -4.13K.
Revenue (ttm)
-4.13K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
-3,597.51
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
14.85M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Magmatic Resources | 486.25K |
| Flynn Gold | 377.56K |
| Nagambie Resources | 268.54K |
| Kalgoorlie Gold Mining | 76.10K |
| Castle Minerals | 14.21K |
| Red Mountain Mining | 5.51K |
| Manhattan Gold Corporation | -3.84K |
| Truscott Mining Corporation | -32.46K |