Peregrine Gold Limited (ASX:PGD)
0.1250
0.00 (0.00%)
May 27, 2026, 1:35 PM AEST
Peregrine Gold Revenue
Peregrine Gold had revenue of 318.96K AUD in the twelve months ending December 31, 2025. In the fiscal year ending June 30, 2025, Peregrine Gold had annual revenue of 318.96K.
Revenue
318.96K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
38.72
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
12.35M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 318.96K | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Bulletin Resources | 532.78K |
| Resources & Energy Group | 153.44K |
| E79 Gold Mines | 142.48K |
| Alchemy Resources | 103.68K |
| Tyranna Resources | 86.85K |
| Norwest Minerals | 48.89K |
| Nelson Resources | 10.96K |
| Aureka | 8.63K |