Value-Holdings Aktiengesellschaft (BST:VHO)
7.50
0.00 (0.00%)
At close: May 19, 2026
BST:VHO Revenue
In the year 2025, Value-Holdings Aktiengesellschaft had annual revenue of 4.74M EUR, down -8.70%.
Revenue
4.74M
Revenue Growth
-8.70%
P/S Ratio
3.18
Revenue / Employee
1.18M
Employees
4
Market Cap
15.07M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 4.74M | -451.89K | -8.70% |
| Dec 31, 2024 | 5.19M | 2.95M | 131.62% |
| Dec 31, 2023 | 2.24M | -756.79K | -25.24% |
| Dec 31, 2022 | 3.00M | -3.65M | -54.88% |
| Dec 31, 2021 | 6.65M | 3.31M | 99.12% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| SCI AG | 15.13M |
| Allerthal-Werke AG | 5.68M |
| GBK Beteiligungen AG | 2.68M |
| Navstone SE | 1.28M |
| Beteiligungen im Baltikum AG | 786.33K |
| DLB-Anlageservice AG | 649.51K |
| Elbstein AG | 109.76K |
| Lampetia AG | 20.41K |