Potis Capital S.A. (BVB:POTI)
3.500
+0.800 (29.63%)
At close: Apr 9, 2026
Potis Capital Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
3
Market Cap
3.61M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | - | - | - |
| Jan 1, 2025 | - | - | - |
| Jan 1, 2024 | - | - | - |
| Jan 1, 2023 | - | - | - |
| Jan 1, 2022 | - | - | - |
| Jan 1, 2021 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| SC Comrep | 23.90M |
| S.C. Electroconstructia Elco Alba Iulia | 10.17M |
| Adiss | 8.39M |
| Societatea Comerciala Ema | 5.75M |
| SC Constructii Complexe Buzau | 2.94M |
| Comaliment Resita | 593.39K |
| S.C. Condmag | 31.12K |
| S.C. Constructii Feroviare Craiova | 21.85K |