Cannovum Cannabis AG (FRA:27N0)
0.4350
+0.0210 (5.07%)
Last updated: May 14, 2026, 5:35 PM CET
Cannovum Cannabis AG Market Cap
Cannovum Cannabis AG has a market cap or net worth of €864.37 thousand as of May 14, 2026. Its market cap has increased by 78.10% in one year.
Market Cap
864.37K
Enterprise Value
n/a
Revenue
3.99K
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€0.44
Market Cap Chart
Since December 5, 2022, Cannovum Cannabis AG's market cap has decreased from 12.17M to 864.37K, a decrease of -92.90%. That is a compound annual growth rate of -53.67%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 13, 2026 | 864.37K | -2.09% |
| Dec 30, 2025 | 882.86K | -1.04% |
| Dec 30, 2024 | 892.10K | -3.89% |
| Dec 29, 2023 | 928.25K | -92.41% |
| Dec 30, 2022 | 12.22M | 0.42% |
| Dec 5, 2022 | 12.17M | - |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| a.i.s. AG | 1.31M |
| Coreo AG | 1.24M |
| Scout Gaming Group AB | 1.08M |
| Instant Group AG | 972.00K |
| Epigenomics AG | 815.59K |
| elexxion AG | 742.21K |
| Medigene AG | 652.08K |
| Manz AG | 615.07K |