Ming Le Sports AG (FRA:ML2)
0.0900
0.00 (0.00%)
Last updated: May 25, 2026, 9:07 AM CET
Ming Le Sports AG Market Cap
Ming Le Sports AG has a market cap or net worth of €277.06 thousand as of May 22, 2026. Its market cap has decreased by -91.43% in one year.
Market Cap
277.06K
Enterprise Value
-647.55K
Revenue
2.10K
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€0.09
Market Cap Chart
Since July 6, 2012, Ming Le Sports AG's market cap has decreased from 142.50M to 277.06K, a decrease of -99.81%. That is a compound annual growth rate of -36.21%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 22, 2026 | 277.06K | -55.00% |
| Dec 30, 2025 | 615.72K | -83.33% |
| Dec 30, 2024 | 3.69M | -7.69% |
| Dec 29, 2023 | 4.00M | 8.33% |
| Dec 30, 2022 | 3.69M | -2.44% |
| Dec 30, 2021 | 3.79M | 12.87% |
| Dec 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 28, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Paion AG | 442.29K |
| Medigene AG | 440.67K |
| sdm SE | 380.17K |
| co.don AG | 347.40K |
| CCS Abwicklungs AG | 321.93K |
| AdCapital AG | 285.80K |
| Sociallite US AB | 262.16K |
| Greiffenberger AG | 234.23K |