autowerkstatt group N.V. (HAM:AUV)
0.0140
0.00 (0.00%)
At close: May 20, 2026
autowerkstatt group Market Cap
autowerkstatt group has a market cap or net worth of €84 thousand as of May 21, 2026.
Market Cap
84.00K
Enterprise Value
n/a
Revenue
n/a
Ranking
n/a
PE Ratio
1.26
Stock Price
€0.01
Market Cap Chart
Since December 27, 2012, autowerkstatt group's market cap has decreased from 469.12K to 84.00K, a decrease of -82.09%. That is a compound annual growth rate of -12.04%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 20, 2026 | 84.00K | 133.33% |
| Dec 30, 2025 | 36.00K | -80.00% |
| Dec 30, 2024 | 180.00K | - |
| Dec 29, 2023 | 180.00K | -25.00% |
| Dec 30, 2022 | 240.00K | -45.95% |
| Dec 30, 2021 | 444.00K | -32.73% |
| Dec 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 28, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Trade & Value AG | 448.69K |
| Ripag AG | 248.53K |
| Global PVQ SE | 176.34K |
| Endor AG | 170.47K |
| HYDROTEC Gesellschaft für Wassertechnik Aktiengesellschaft | 118.58K |
| UniDevice AG | 97.83K |
| Baumot Group AG | 66.54K |
| NAK Stoffe AG | 64.00K |