Ripag AG (HAM:QOU)
0.1200
0.00 (0.00%)
At close: Apr 29, 2026
Ripag AG Market Cap
Ripag AG has a market cap or net worth of €248.53 thousand as of April 30, 2026. Its market cap has decreased by -65.71% in one year.
Market Cap
248.53K
Enterprise Value
n/a
Revenue
71.07K
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€0.12
Market Cap Chart
Since April 16, 2012, Ripag AG's market cap has decreased from 2.07M to 248.53K, a decrease of -88.00%. That is a compound annual growth rate of -14.01%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| Apr 29, 2026 | 248.53K | -60.00% |
| Dec 30, 2025 | 621.34K | - |
| Dec 30, 2024 | 621.34K | -50.00% |
| Dec 29, 2023 | 1.24M | 20.00% |
| Dec 30, 2022 | 1.04M | 4.17% |
| Dec 30, 2021 | 994.14K | -12.73% |
| Dec 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 28, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| independent capital AG | 878.42K |
| Q2M Managementberatung AG | 525.84K |
| Smart Grids AG | 504.00K |
| Trade & Value AG | 452.25K |
| SolarWorld Aktiengesellschaft | 446.88K |
| Global PVQ SE | 282.15K |
| Endor AG | 162.73K |
| UniDevice AG | 150.50K |