Albright Metals Ltd (ASX:ABR)
0.0030
0.00 (0.00%)
May 15, 2026, 12:35 PM AEST
Albright Metals Revenue
Albright Metals had revenue of 6.53K AUD in the half year ending December 31, 2025, with 20,293.75% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to -395.60K. In the fiscal year ending June 30, 2025, Albright Metals had annual revenue of 12.83K, down -47.30%.
Revenue (ttm)
-395.60K
Revenue Growth
-47.30%
P/S Ratio
-11.27
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
4.46M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 12.83K | -11.51K | -47.30% |
| Jun 30, 2024 | 24.35K | -560.87K | -95.84% |
| Jun 30, 2023 | 585.22K | -199.26K | -25.40% |
| Jun 30, 2022 | 784.48K | 577.45K | 278.93% |
| Jun 30, 2021 | 207.03K | 40.68K | 24.46% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Cullen Resources | 1.66M |
| Eastern Resources | 124.51K |
| Pinnacle Minerals | 24.42K |
| Burley Minerals | 10.10K |
| Yari Minerals | 9.92K |
| Golden Mile Resources | -4.29K |
| Barys Resources | -8.15K |
| Parabellum Resources | -12.04K |