Andromeda Metals Limited (ASX:ADN)
0.0090
-0.0010 (-10.00%)
Apr 2, 2026, 4:10 PM AEST
Andromeda Metals Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
3
Market Cap
41.59M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Prairie Lithium | 14.24M |
| Mount Ridley Mines | 445.50K |
| Loyal Metals | 349.00K |
| Venus Metals Corporation | 310.59K |
| Zenith Minerals | 293.00K |
| Carnavale Resources | 178.43K |
| Rapid Critical Metals | 61.45K |
| Jindalee Lithium | 32.08K |