Andromeda Metals Limited (ASX:ADN)
0.0080
0.00 (0.00%)
May 14, 2026, 3:45 PM AEST
Andromeda Metals Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
3
Market Cap
36.97M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Liberty Metals | 415.35K |
| Castile Resources | 239.96K |
| Heavy Minerals | 40.65K |
| Firebird Metals | 11.54K |
| DeSoto Resources | 1.25K |
| Avenira | -9.71K |
| Vital Metals | -378.00K |
Andromeda Metals News
- 6 months ago - Andromeda Metals Transcript: AGM 2025 - Transcripts
- 6 months ago - Andromeda Metals Transcript: Noosa Mining Investor Conference - Transcripts
- 1 year ago - Andromeda Metals Transcript: Investor Update - Transcripts
- 2 years ago - Andromeda Metals Transcript: AGM 2023 - Transcripts
- 2 years ago - Andromeda Metals Transcript: Investor Update - Transcripts
- 2 years ago - Andromeda Metals Transcript: Study Result - Transcripts
- 3 years ago - Andromeda Metals Transcript: Investor Update - Transcripts
- 3 years ago - Andromeda Metals Transcript: AGM 2022 - Transcripts