Atomic Eagle Limited (ASX:AEU)
0.4850
+0.0050 (1.04%)
At close: Apr 2, 2026
Atomic Eagle Revenue
In the year 2025, Atomic Eagle had annual revenue of 244.95K AUD. Atomic Eagle had revenue of 244.95K in the quarter ending December 31, 2025, a decrease of -57.46%.
Revenue
244.95K
Revenue Growth
-57.46%
P/S Ratio
774.29
Revenue / Employee
7.20K
Employees
34
Market Cap
189.66M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 244.95K | - | - |
| Dec 31, 2024 | - | - | - |
| Dec 31, 2023 | - | - | - |
| Dec 31, 2022 | - | - | - |
| Dec 31, 2021 | - | - | - |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Boss Energy | 109.62M |
| Energy Resources of Australia | 58.87M |
| Elevate Uranium | 1.11M |
| Alligator Energy | 1.11M |
| Energy Metals | 116.51K |
| Bannerman Energy | 13.00K |
| American Uranium | 3.46K |
| Berkeley Energia | -439.00K |