Lincoln Minerals Limited (ASX:LML)
0.0110
0.00 (0.00%)
May 14, 2026, 4:10 PM AEST
Lincoln Minerals Revenue
Lincoln Minerals had revenue of 601.72K AUD in the twelve months ending December 31, 2025. In the fiscal year ending June 30, 2025, Lincoln Minerals had annual revenue of 601.72K.
Revenue
601.72K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
47.63
Revenue / Employee
50.14K
Employees
12
Market Cap
28.66M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 601.72K | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | 5.46K | -49.56K | -90.08% |
| Jun 30, 2021 | 55.01K | 15.59K | 39.53% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Everest Metals Corporation | 879.86K |
| Alliance Nickel | 426.23K |
| Evion Group NL | 149.89K |
| Auris Minerals | 44.00K |
| Critical Resources | 24.35K |
| Patagonia Lithium | 13.44K |
| Celsius Resources | 795.00 |
| Impact Minerals | -505.04K |