Ore Resources Limited (ASX:OR3)
0.0920
+0.0020 (2.22%)
May 14, 2026, 4:10 PM AEST
Ore Resources Revenue
Ore Resources had revenue of -25.87K AUD in the twelve months ending December 31, 2025.
Revenue (ttm)
-25.87K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
-2,928.50
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
75.77M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 40.58K | -21.53K | -34.66% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Legacy Iron Ore | 56.16M |
| Ionic Rare Earths | 1.62M |
| Australian Vanadium | 613.00K |
| AusQuest | 548.41K |
| Diatreme Resources | 185.33K |
| Toro Energy | 100.00K |
| Critica | 92.47K |
| Nordic Resources | 10.86K |