Dreadnought Resources Limited (ASX:DRE)
0.0180
0.00 (0.00%)
May 27, 2026, 4:10 PM AEST
Dreadnought Resources Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
103.05M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| MLG Oz | 562.67M |
| Mitchell Services | 199.80M |
| Element 25 | 1.88M |
| Argosy Minerals | 179.48K |
| Bellavista Resources | 162.66K |
| Aldoro Resources | 40.98K |
| Anson Resources | -20.85K |
| Hastings Technology Metals | -1.98M |
Dreadnought Resources News
- 21 days ago - Dreadnought Resources Earnings Call Transcript: Q3 2026 - Transcripts
- 21 days ago - Dreadnought Resources Earnings release: Q3 2026 - Filings
- 2 months ago - Dreadnought Resources Quarterly report: H1 2026 - Filings
- 3 months ago - Dreadnought Resources Transcript: Investor update - Transcripts
- 3 months ago - Dreadnought Resources Transcript: RIU Explorers Conference 2026 - Transcripts
- 4 months ago - Dreadnought Resources Earnings release: Q2 2026 - Filings
- 7 months ago - Dreadnought Resources Earnings Call Transcript: Q1 2026 - Transcripts
- 7 months ago - Dreadnought Resources Earnings release: Q1 2026 - Filings