VHM Limited (ASX:VHM)
0.2800
+0.0050 (1.82%)
May 27, 2026, 4:10 PM AEST
VHM Limited Revenue
VHM Limited had revenue of 5.00K AUD in the twelve months ending December 31, 2025. In the fiscal year ending June 30, 2025, VHM Limited had annual revenue of 5.00K with 25.00% growth.
Revenue
5.00K
Revenue Growth
+25.00%
P/S Ratio
17,450.27
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
87.25M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 5.00K | 1,000.00 | 25.00% |
| Jun 30, 2024 | 4.00K | -106.00K | -96.36% |
| Jun 30, 2023 | 110.00K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Element 25 | 1.88M |
| Ionic Rare Earths | 1.62M |
| Cauldron Energy | 499.03K |
| Lunnon Metals | 197.02K |
| Diatreme Resources | 185.33K |
| Globe Metals & Mining | 61.00K |
| PhosCo | -64.00 |
| Anson Resources | -20.85K |
VHM Limited News
- 3 months ago - VHM Limited Quarterly report: H1 2026 - Filings
- 4 months ago - VHM Limited Earnings release: Q2 2026 - Filings
- 6 months ago - VHM Limited Slides: FY 2025 - Filings
- 7 months ago - VHM Limited Slides: Investor Presentation - Filings
- 8 months ago - VHM Limited Earnings release: Q1 2026 - Filings
- 8 months ago - VHM Limited Annual report: H2 2025 - Filings
- 10 months ago - VHM Limited Earnings release: Q4 2025 - Filings