Australian Mines Limited (ASX:AUZ)
0.0160
0.00 (0.00%)
Apr 2, 2026, 4:10 PM AEST
Australian Mines Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
69
Market Cap
32.82M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | 139.00K | 85.00K | 157.41% |
| Jun 30, 2023 | 54.00K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 63.00K | -17.00K | -21.25% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Galileo Mining | 930.68K |
| Everest Metals Corporation | 879.86K |
| Alliance Nickel | 426.23K |
| Richmond Vanadium Technology | 374.79K |
| Kali Metals | 116.73K |
| Volt Resources | 92.99K |
| MinRex Resources | 17.57K |
| Javelin Minerals | 10.00K |