Black Canyon Limited (ASX:BCA)
0.2900
-0.0050 (-1.69%)
Apr 2, 2026, 12:47 PM AEST
Black Canyon Revenue
In the fiscal year ending June 30, 2025, Black Canyon had annual revenue of 273.35K AUD, down -42.12%.
Revenue
273.35K
Revenue Growth
-42.12%
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
47.03M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 273.35K | -198.93K | -42.12% |
| Jun 30, 2024 | 472.27K | 431.65K | 1,062.52% |
| Jun 30, 2023 | 40.63K | 27.59K | 211.59% |
| Jun 30, 2022 | 13.04K | 6.24K | 91.90% |
| Jun 30, 2021 | 6.79K | 6.40K | 1,607.04% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| King River Resources | 18.63M |
| Venus Metals Corporation | 310.59K |
| Rapid Critical Metals | 61.45K |
| Jindalee Lithium | 32.08K |
| Patagonia Lithium | 13.44K |
| Nordic Resources | 10.86K |
| Iron Bear Resources | 8.54K |
| Celsius Resources | 795.00 |