Nordic Resources Limited (ASX:NNL)
0.1800
-0.0100 (-5.26%)
May 14, 2026, 3:35 PM AEST
Nordic Resources Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
67.69M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | 14.64K | -711.73K | -97.98% |
| Jun 30, 2023 | 726.37K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Legacy Iron Ore | 56.16M |
| Australian Vanadium | 613.00K |
| AusQuest | 548.41K |
| Toro Energy | 100.00K |
| Critica | 92.47K |
| Estrella Resources | 26.79K |
| VHM Limited | 5.00K |
| Ore Resources | -25.87K |