Cobre Limited (ASX:CBE)
0.1500
0.00 (0.00%)
Apr 2, 2026, 4:10 PM AEST
Cobre Revenue
Cobre had revenue of 486.92K AUD in the half year ending December 31, 2025. This brings the company's revenue in the last twelve months to 718.27K, down -18.38% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Cobre had annual revenue of 352.78K, down -53.50%.
Revenue (ttm)
718.27K
Revenue Growth
-18.38%
P/S Ratio
200.20
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
143.80M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 352.78K | -405.82K | -53.50% |
| Jun 30, 2024 | 758.60K | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | 62.14K | 36.44K | 141.77% |
| Jun 30, 2021 | 25.70K | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Syrah Resources | 50.04M |
| Cygnus Metals | 592.40K |
| Talga Group | 151.88K |
| Encounter Resources | 74.15K |
| Globe Metals & Mining | 61.00K |
| Quantum Graphite | 57.22K |
| Elementos | 45.41K |
| Marmota | 32.61K |