Chariot Resources Ltd (ASX:CC9)
0.0790
+0.0030 (3.95%)
Last updated: May 26, 2026, 11:55 AM AEST
Chariot Resources Revenue
In the year 2025, Chariot Resources had annual revenue of 65.58K AUD with 68.71% growth. Chariot Resources had revenue of 1.36K in the half year ending December 31, 2025.
Revenue
65.58K
Revenue Growth
+13.92%
P/S Ratio
262.94
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
17.24M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 65.58K | 26.71K | 68.71% |
| Dec 31, 2024 | 38.87K | 5.93K | 18.01% |
| Dec 31, 2023 | 32.94K | 30.81K | 1,446.48% |
| Dec 31, 2022 | 2.13K | -9.87K | -82.25% |
| Dec 31, 2021 | 12.00K | - | - |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Buxton Resources | 1.26M |
| Xenora Minerals | 171.60K |
| Hawsons Iron | 167.48K |
| Somerset Minerals | 141.50K |
| Pivotal Metals | 115.30K |
| BOA Resources | 21.84K |
| RareX | -563.50K |