Centaurus Metals Limited (ASX:CTM)
0.6350
-0.0400 (-5.93%)
May 18, 2026, 4:10 PM AEST
Centaurus Metals Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
359.26M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | - | - | - |
| Dec 31, 2024 | - | - | - |
| Dec 31, 2023 | - | - | - |
| Dec 31, 2022 | - | - | - |
| Dec 31, 2021 | - | - | - |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Metro Mining | 378.36M |
| Australian Strategic Materials | 10.10M |
| Amaero | 9.91M |
| Metal Powder Works | 2.72M |
| Pacific Lime and Cement | 1.52M |
| ioneer | 983.48K |
| Canyon Resources | 426.97K |
| Sovereign Metals | 286.14K |
Centaurus Metals News
- 11 days ago - Centaurus Metals Transcript: Precious Metals & Critical Minerals Virtual Investor Conference - Transcripts
- 6 weeks ago - Video - CEO Clips: Centaurus Metals Advances Jaguar Nickel Project Toward Development in Brazil - Newsfile Corp