Mastermyne Group Limited (ASX:MYE)
0.2000
0.00 (0.00%)
May 14, 2026, 3:57 PM AEST
Mastermyne Group Revenue
Mastermyne Group had revenue of 108.94M AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -25.90%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 206.15M, down -26.23% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Mastermyne Group had annual revenue of 214.32M, down -27.20%.
Revenue (ttm)
206.15M
Revenue Growth
-26.23%
P/S Ratio
0.30
Revenue / Employee
294.50K
Employees
700
Market Cap
61.22M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 214.32M | -80.07M | -27.20% |
| Jun 30, 2024 | 294.39M | -33.56M | -10.23% |
| Jun 30, 2023 | 327.95M | -125.60M | -27.69% |
| Jun 30, 2022 | 453.55M | 220.46M | 94.58% |
| Jun 30, 2021 | 233.09M | -60.38M | -20.57% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| CZR Resources | 65.17M |
| Legacy Iron Ore | 56.16M |
| Native Mineral Resources Holdings | 10.70M |
| Loyal Metals | 244.00K |
| Black Canyon | 60.46K |
| Iron Bear Resources | 8.54K |
| Australian Mines | -9.00K |
| Cobalt Blue Holdings | -942.00K |
Mastermyne Group News
- 2 months ago - Mastermyne Group Earnings Call Transcript: H1 2026 - Transcripts
- 9 months ago - Full Year 2025 Mastermyne Group Ltd Earnings Call Transcript - GuruFocus
- 9 months ago - Mastermyne Group Earnings Call Transcript: H2 2025 - Transcripts
- 1 year ago - Mastermyne Group Earnings Call Transcript: H2 2024 - Transcripts
- 2 years ago - Mastermyne Group Transcript: Status Update - Transcripts
- 2 years ago - Mastermyne Group Earnings Call Transcript: H1 2024 - Transcripts
- 2 years ago - Mastermyne Group Transcript: AGM 2023 - Transcripts
- 3 years ago - Mastermyne Group Earnings Call Transcript: H1 2023 - Transcripts