Evion Group NL (ASX:EVG)
0.0280
+0.0030 (12.00%)
Apr 2, 2026, 2:53 PM AEST
Evion Group NL Revenue
Evion Group NL had revenue of 149.89K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, up 38.93% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Evion Group NL had annual revenue of 149.89K with 38.93% growth.
Revenue
149.89K
Revenue Growth
+38.93%
P/S Ratio
108.75
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
16.30M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 149.89K | 42.00K | 38.93% |
| Jun 30, 2024 | 107.88K | 16.99K | 18.70% |
| Jun 30, 2023 | 90.89K | 4.45K | 5.14% |
| Jun 30, 2022 | 86.44K | -190.00 | -0.22% |
| Jun 30, 2021 | 86.63K | -1.11K | -1.26% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Ragnar Metals | 6.25M |
| Infini Resources | 2.55M |
| Buxton Resources | 1.26M |
| Mandrake Resources | 664.42K |
| Redivium | 477.74K |
| Great Western Exploration | 203.48K |
| New Frontier Minerals | 23.34K |
| AKORA Resources | 12.55K |