Flagship Minerals Limited (ASX:FLG)
0.2400
0.00 (0.00%)
Apr 2, 2026, 3:54 PM AEST
Flagship Minerals Revenue
In the year 2025, Flagship Minerals had annual revenue of $15.26K USD, down -46.29%. Flagship Minerals had revenue of $7.19K in the half year ending June 30, 2025, with 2.74% growth.
Revenue
$15.26K
Revenue Growth
-47.60%
P/S Ratio
3,387.71
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
77.49M AUD
Revenue Chart
* This company reports financials in USD.
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 15.26K | -13.15K | -46.29% |
| Dec 31, 2024 | 28.41K | 7.84K | 38.13% |
| Dec 31, 2023 | 20.57K | - | - |
| Dec 31, 2022 | - | - | - |
| Dec 31, 2021 | - | - | - |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Element 25 | 1.88M |
| Sunshine Metals | 650.37K |
| Australian Vanadium | 613.00K |
| Lunnon Metals | 197.02K |
| Terramin Australia | 127.00K |
| Critica | 92.47K |
| Sunstone Metals | -19.04K |
| Anson Resources | -20.85K |