Group 6 Metals Limited (ASX:G6M)
0.0250
0.00 (0.00%)
Sep 26, 2024, 4:11 PM AEST
Group 6 Metals Revenue
Group 6 Metals had revenue of 25.57M AUD in the half year ending December 31, 2025, with 555.69% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 38.97M, up 139.07% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Group 6 Metals had annual revenue of 21.22M with 71.37% growth.
Revenue (ttm)
38.97M
Revenue Growth
+139.07%
P/S Ratio
0.64
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
25.10M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 21.22M | 8.84M | 71.37% |
| Jun 30, 2024 | 12.38M | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Alara Resources | 92.10M |
| Tasman Resources | 21.13M |
| Volt Resources | 92.99K |
| Accent Resources NL | 11.00K |
| Javelin Minerals | 10.00K |
| Dalaroo Metals | 7.46K |
| Cassius Mining | 1.42K |
| Orpheus Uranium | -130.13K |