New Murchison Gold Limited (ASX:NMG)
0.0490
-0.0010 (-2.00%)
Apr 28, 2026, 4:10 PM AEST
New Murchison Gold Revenue
In the fiscal year ending September 30, 2025, New Murchison Gold had annual revenue of 17.96M AUD. New Murchison Gold had revenue of 17.91M in the half year ending September 30, 2025, with 82,876.60% growth.
Revenue
17.96M
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
29.64
Revenue / Employee
2.00M
Employees
9
Market Cap
532.35M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Sep 30, 2025 | 17.96M | - | - |
| Sep 30, 2024 | - | - | - |
| Sep 30, 2023 | 24.03K | 23.65K | 6,256.08% |
| Sep 30, 2022 | 378.00 | -1.62K | -81.11% |
| Sep 30, 2021 | 2.00K | -2.02K | -50.24% |
| Sep 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Sep 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Sep 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Sep 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Sep 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Aeris Resources | 590.62M |
| Aurelia Metals | 387.92M |
| Australian Strategic Materials | 10.10M |
| Jupiter Mines | 9.45M |
| European Lithium | 946.12K |
| Sovereign Metals | 286.14K |
| St George Mining | 102.72K |
| Magnetic Resources NL | 9.11K |
New Murchison Gold News
- 2 months ago - New Murchison Gold Transcript: RIU Explorers Conference 2026 - Transcripts