Genmin Limited (ASX:GEN)
0.0070
0.00 (0.00%)
Apr 2, 2026, 10:10 AM AEST
Genmin Revenue
In the year 2025, Genmin had annual revenue of $13.00K USD.
Revenue
$13.00K
Revenue Growth
-40.91%
P/S Ratio
1,241.71
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
24.20M AUD
Revenue Chart
* This company reports financials in USD.
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 13.00K | - | - |
| Dec 31, 2024 | - | - | - |
| Dec 31, 2023 | - | - | - |
| Dec 31, 2022 | - | - | - |
| Dec 31, 2021 | - | - | - |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Group 6 Metals | 38.97M |
| Legend Mining | 524.83K |
| Horseshoe Metals | 250.12K |
| Fortuna Metals | 71.19K |
| Critical Resources | 24.35K |
| Accent Resources NL | 11.00K |
| Great Dirt Resources | 6.86K |
| NICO Resources | -605.91K |