Jindalee Lithium Limited (ASX:JLL)
0.4200
-0.0400 (-8.70%)
Apr 2, 2026, 3:56 PM AEST
Jindalee Lithium Revenue
Jindalee Lithium had revenue of 32.08K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, up 63.00% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Jindalee Lithium had annual revenue of 32.08K with 63.00% growth.
Revenue
32.08K
Revenue Growth
+63.00%
P/S Ratio
1,341.46
Revenue / Employee
8.02K
Employees
4
Market Cap
43.04M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 32.08K | 12.40K | 63.00% |
| Jun 30, 2024 | 19.68K | -64.12K | -76.51% |
| Jun 30, 2023 | 83.81K | 52.92K | 171.30% |
| Jun 30, 2022 | 30.89K | 17.55K | 131.57% |
| Jun 30, 2021 | 13.34K | 6.28K | 88.87% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Image Resources NL | 80.73M |
| King River Resources | 18.63M |
| Venus Metals Corporation | 310.59K |
| Carnavale Resources | 178.43K |
| VRX Silica | 129.95K |
| Rapid Critical Metals | 61.45K |
| DeSoto Resources | 1.25K |
| Ore Resources | -25.87K |