KGL Resources Limited (ASX:KGL)
0.2100
+0.0150 (7.69%)
Apr 1, 2026, 3:06 PM AEST
KGL Resources Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
16
Market Cap
161.89M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Dec 31, 2021 | - | - | - |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Syrah Resources | 50.04M |
| Lake Resources NL | 1.80M |
| Cobre | 718.27K |
| Cygnus Metals | 592.40K |
| Quantum Graphite | 57.22K |
| Elementos | 45.41K |
| Marmota | 32.61K |
| American Rare Earths | -17.91K |
KGL Resources News
- 13 days ago - KGL Resources Announces Repricing of Proposed Private Placement - Newsfile Corp
- 6 weeks ago - KGL Resources Announces New Controlling Shareholder and CEO and Proposed Private Placement - Newsfile Corp
- 4 months ago - KGL Resources Limited (KGLLF) Shareholder/Analyst Call Transcript - Seeking Alpha
- 10 months ago - KGL Resources Announces Completion of Debt Settlement - Newsfile Corp
- 10 months ago - KGL Resources Announces Share Consolidation - Newsfile Corp