KGL Resources Limited (ASX:KGL)
0.3520
+0.0320 (10.00%)
May 11, 2026, 3:59 PM AEST
KGL Resources Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
16
Market Cap
273.84M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Dec 31, 2021 | - | - | - |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Syrah Resources | 50.04M |
| Red Hill Minerals | 22.99M |
| Astron Corporation | 13.32M |
| Pacific Lime and Cement | 1.52M |
| Boab Metals | 790.95K |
| Canyon Resources | 426.97K |
| Orion Minerals | 345.00K |
| Prospect Resources | 62.00K |
KGL Resources News
- 14 days ago - KGL Resources Completes Private Placement - Newsfile Corp
- 7 weeks ago - KGL Resources Announces Repricing of Proposed Private Placement - Newsfile Corp
- 3 months ago - KGL Resources Announces New Controlling Shareholder and CEO and Proposed Private Placement - Newsfile Corp
- 5 months ago - KGL Resources Transcript: AGM 2025 - Transcripts
- 11 months ago - KGL Resources Announces Completion of Debt Settlement - Newsfile Corp
- 11 months ago - KGL Resources Announces Share Consolidation - Newsfile Corp