Kuniko Limited (ASX:KNI)
0.0430
-0.0020 (-4.44%)
Apr 2, 2026, 3:16 PM AEST
Kuniko Revenue
In the year 2025, Kuniko had annual revenue of 46.44K AUD, down -59.51%.
Revenue
46.44K
Revenue Growth
-59.51%
P/S Ratio
149.70
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
6.95M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 46.44K | -68.26K | -59.51% |
| Dec 31, 2024 | 114.69K | -78.91K | -40.76% |
| Dec 31, 2023 | 193.60K | 165.60K | 591.43% |
| Dec 31, 2022 | 28.00K | 27.77K | 12,234.80% |
| Dec 31, 2021 | 227.00 | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Albion Resources | 1.64M |
| Austin Metals | 185.23K |
| Mantle Minerals | 110.14K |
| Kingsland Minerals | 26.21K |
| Enterprise Metals | 10.46K |
| Yari Minerals | 9.92K |
| Tempest Minerals | 6.33K |
| Eminence Minerals | 4.20K |