Kingsrose Mining Limited (ASX:KRM)
0.0340
+0.0010 (3.03%)
Apr 2, 2026, 4:10 PM AEST
Kingsrose Mining Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
13
Market Cap
25.62M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 18.38M | -52.27M | -73.98% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Group 6 Metals | 38.97M |
| Horseshoe Metals | 250.12K |
| Fortuna Metals | 71.19K |
| Critical Resources | 24.35K |
| Genmin | 19.49K |
| Accent Resources NL | 11.00K |
| Great Dirt Resources | 6.86K |
| Cassius Mining | 1.42K |