Lefroy Exploration Limited (ASX:LEX)
0.1350
0.00 (0.00%)
May 14, 2026, 3:44 PM AEST
Lefroy Exploration Revenue
In the fiscal year ending June 30, 2025, Lefroy Exploration had annual revenue of 1,000.00 AUD.
Revenue
1,000.00
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
32.50M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 1,000.00 | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | 10.00K | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| King River Resources | 18.63M |
| Prairie Lithium | 14.24M |
| Richmond Vanadium Technology | 374.79K |
| Kali Metals | 116.73K |
| Firebird Metals | 11.54K |
| Avenira | -9.71K |
| Vital Metals | -378.00K |